Czy przy skazie białkowej można jeść soję?

Witam. Choruje do ponad 20 lat na skaze białkową. Czyli na białko z mleka. Nie spożywam każdego rodzaju mleka, sera białego i każdego rodzaju śmietany. Również nie spożywam kreatyniny.. Po za tym wszystkie inne produkty zjadam. Czy białko sojowe jest bezpiecznie lub jakie inne postacie białka mogę spożywać. Chodzi mnie o odżywki białkowe na siłownię. Pozdrawiam.

Nie ma przeciwwskazań do spożywania soi. Źródłem białka w diecie powinny być: mięsa dowolnego rodzaju (wieprzowe, wołowe, drób: kurczak, indyk), ryby, jaja, suche nasiona roślin strączkowych, masło orzechowe 100%.

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl/