Alergia na jajko i białko mleka krowiego

Moja roczna córeczka ma stwierdzoną alergię na całe jajko i niestwierdzoną badaniami alergię na mleko. Jest na bebilonie pepti. Chciałam się dowiedzieć, co ona może jeść, jeśli nie może mleka, serów, twarogów, jaj i tego typu pożywienia?

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

alergia u dzieci jest niestety dość częstym problemem, głównie na białko mleka krowiego. U tak małych dzieci nie wykonuje się standardowo badań w jej kierunku, rozpoznaje się ją na podstawie wywiadu, objawów i dobrego efektu diety eliminacyjnej. W przypadku Pani córeczki zastosowanie takiej diety, czyli diety bez mleka krowiego i jego produktów oraz bez jajek, to postępowanie lecznicze. Dziecko powinno spożywać odpowiednią ilość produktów zbożowych, mięsa, aby zapewnić mu właściwą podaż białka, można spróbować mleko sojowe i jego produkty, lecz ostrożnie, gdyż też często uczula. Warta polecenia jest np.kaszka Sinlac.

Taka dieta trwa ok. 6-12 miesięcy, proszę być pod regularną opieką pediatry, który będzie opiekował się dzieckiem i dbał o jego właściwą dietę i rozwój. Polecam ew. lekturę strony http://portal.abczdrowie.pl/dieta-w-alergii-pokarmowej.

Pozdrawiam.