Jak dowiedzieć się na co konkretnie dziecko ma alergię?

Witam, moja córeczka Amelia ma 14 miesięcy. Kilka miesięcy temu zauważyłam, że ma dość szorstką, zaczerwienioną skórę, bóle brzuszka i biegunkę. Po konsultacji z lekarzem stwierdził alergię na białko. Przepisał jej mleko Isomil 2, zlecił też, aby nie podawać jej przetworów mlecznych, jaj, ryb, drobiu, wieprzowiny, wołowiny. W sumie, więcej jeść nie może niż może. Moje pytanie więc brzmi, czy jest możliwość zrobienia testów, może jest uczulona na jakiś konkretny składnik w pokarmie i czy nawet przy alergi na białko nie może jeść aż tak wielu pokarmów, bo to dość uciążliwe? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

ponad rok temu

Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

Niestety u tak małego dziecka nie wykonuje się testów, aby sprawdzić na co jest uczulone. Najczęściej dzieci w tym wieku są uczulone na białko mleka krowiego, więc konieczna jest eliminacja alergenu z diety na pewien okres, zalecony przez prowadzącego lekarza. Lekarz wykluczył z diety inne składniki, które również często uczulają, gdyż nigdy nie ma pewności, co dokładnie uczula, możemy tylko przypuszczać i poprzez dietę eliminacyjną, a następnie stopniowe wprowadzanie poszczególnych składników do diety i obserwację czy wystąpią objawy, przypuszczać, z jaką alergią mamy do czynienia, wtedy nie będzie już konieczna eliminacja aż tak wielu składników.

Specjalista chorób wewnętrznych, współautorka publikacji z zakresu mikrobiologii i endokrynologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty