Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Alergia pokarmowa i odczulanie

Moja roczna córka ma alergię na białko mleka krowiego, jajka i cytrusy. Chciałabym się dowiedzieć, jakie testy należy wykonać, aby to potwierdzić i czy można już dziecko w jakiś sposób odczulać (jeśli tak, to jaka metoda może być najskuteczniejsza?). Martika

KOBIETA ponad rok temu

Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

Szanowna Pani!
Testy, jakimi można potwierdzić alergię na określone pokarmy, to testy Pricka, testy Patch oraz badanie stężeń swoistych immunoglobulin IgE we krwi.
Odczulanie, czyli immunoterapia swoista, gdzie podaje się alergen w określonych wzrastających stężeniach aż do osiągnięcia dawki podtrzymujacej, nie jest niestety obecnie dostępne dla alergenów pokarmowych. W przypadku tego rodzaju alergii należy przede wszystkim unikać określonych pokarmów.
Pozdrawiam serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy