Nutramigen a zwykłe mleko przy alergii pokarmowej

Jestem mamą rocznej Aurelii która od urodzenia ma alergie pokarmową oraz atopowe zapalenie skóry, jak dotąd jest na mleku nutramigen 2. Chciałabym zapytać kiedy powinnam zacząć podawać inne mleko niż tylko nutramigen? Choć jestem z córką pod ciągłą opieką pediatry proszę o odpowiedz. Czy już teraz powinnam przestać podawać nutramigen i przejść na zwykłe mleko czy jednak należy z tym poczekać nieco dłużej? a może przed przejściem powinnam wykonać jeszcze jakieś dodatkowe badania? I chciałam również dopytać jak powinno wyglądać przejście z mleka nutramigen 2 na zwykłe mleko. Czy ono powinno odbywać się jakoś stopniowo czy może gwałtownie? Jeszcze mam pytanie kiedy mogę zrobić test dziecku alergicznemu? Czy należy z tym jeszcze poczekać czy tego typu test można wykonać w najbliższym czasie? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Szanowna Pani,
W przypadku dziecka z alergią pokarmową zaleca się wprowadzanie mleka krowiego po 1 rż, ale jeszcze lepiej po ukończeniu 2rż., gdyż właśnie w pierwszych 2 latach życia alergia na mleko krowie występuje dość często.
Nie należy zastępować go mlekiem innych zwierząt ze względu na częste reakcje krzyżowe.

Testy alergiczne wykonywane są już u dzieci poniżej 2 rż. Wśród testów mamy do wyboru punktowe testy skórne (Skin Prick Test-SPT),  płatkowe testy skórne(Patch Test) oraz stężenie IgE całkowitego i IgE swoistych w surowicy krwi.
W związku z tym, że, jak Pani pisze, dziecko jest pod opieką pediatry, myślę, że znając je ma najlepsze przesłanki do tego, kiedy skierować na powyższe badania.
Optymistycznym faktem jest ustępowanie nadwrażliwości na pokarmy u większości dzieci (85%) do 3-5rż. Dotyczy to przede wszystkim takich alergenów, jak jajko, mleko, pszenica, soja. Niestety uczulenie na orzeszki ziemne, orzechy drzew, ryby i owoce morza utrzymuje się zwykle przez całe życie.
Pozdrawiam serdecznie