Co można jeść przy alergii pokarmowej?

Mój synek ma 7 miesięcy pije bebilon pepti. Jakie produkty mogę mu dawać oprócz mleka? Albo inaczej - czego nie wolno mu jeść? Do tej pory dostaje jedzenie ze słoiczków i jest wszystko dobrze dopóki w jedzeniu nie znajdzie się masełko lub mleko, wtedy wychodzi mu uczulenie na twarzy w postaci czerwonych drobnych krostek!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Szanowna Pani,
Czy synek ma rozpoznaną przez lekarza alergie pokarmową?
Rozumiem, że pisząc, iż dziecko obecnie pije mleko, miała Pani na myśli Bebilon pepti lub karmienie piersią, a nie mleko krowie lub innych zwierząt. Z dalszego opisu wynika bowiem, iż synek może być uczulony na mleko i jego przetwory.
Wygląda też na to, że wiele produktów już Pani wprowadziła, w postaci pokarmów w słoiczkach.
Opiszę jednak pokrótce zasady postępowania w przypadku dziecka z alergią pokarmową.:

  • produkty stałe należy wprowadzać po ukończeniu 6 miesiąca życia

  • pokarmy należy włączać pojedynczo co 5-7 dni

  • mleko krowie wprowadzać po 1 roku życia- tu drobna uwaga- w przypadku Pani synka poczekałabym dłużej, gdyż opisane objawy wskazują na nadwrażliwość na mleko

  • wprowadzanie jajek po 2rż.

  • wprowadzanie owoców morza po 3 rż

Optymistycznym faktem jest ustępownaie nadwrażliwości na pokarmy u większości dzieci do 3-5 rż. Dotyczy to przede wszystkim jajek, mleka, pszenicy, soi.

Alergia na orzeszki ziemne, orzechy drzew, ryby i owoce morza utrzymuje się niestey zwykle przez całe życie.

Pozdrawiam serdecznie