Czy można podawać olej z czarnuszki dziecku z wysypką?

Witam, mój syn rok i 3 mc jest uczulony na mleko. Obecnie pije bebilon pepti. Oprócz tego ma ŁZS (wcześniej diagnozowany był na AZS). Wysypany jest praktycznie tylko na buzi. Raz wygląda ona lepiej raz gorzej ale ciągle coś jest. Słyszałam o dobrym działaniu oleju z czarnuszki. Czy mogę spróbować podać synowi? Jeśli tak to w jakiej ilości? Przed posiłkiem? czy np do zupki (już ostudzonej do odpowiedniej temp). Z góry dziękuję za odpowiedź. Marta

Jeżeli Pani dziecko ma rozpoznaną alergię na białko mleka krowiego, ŁZS i dodatkowo wcześniej było podejrzenie AZS proszę na razie nie podawać mu w/w produktu.

Na początku proszę rozszerzać dietę wg kalendarza żywienia dzieci w 1-3 r.ż. wprowadzając stopniowo nowe pokarmy. Jeśli Pani dziecko jest pod opieką alergologa (z powodu alergii na białko mleka krowiego) to zawsze wprowadzając nowe, inne niż powszechnie zalecane produkty proszę zapytać o to lekarza prowadzącego.