Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Alergia pokarmowa u 8-miesięcznego niemowlęcia

mój syn ma 8 mies... jako miesięczny okazało się że ma alergię pokarmową z azs. Po radykalnej diecie, po miesiącu, mogłam jeść wszystko.... więc zjadłam trzy truskawi i zaczęło się na nowo ze zdwojoną siłą. zaczęło go wysypywać po większej ilości produktów.Mies.póżniej wyjechaliśmy nad morze..po powrocie jeszcze gorzej..Obecnie odstawiony od piersi, a wysypany nie wiem po czym, w kółko dostaje to samo.. Alergolodzy w niczym nam nie pomogli..nawet usłyszałam, że powinnam dziecku dawać wszystko ..
MĘŻCZYZNA, 13 LAT ponad rok temu

Jak leczyć alergię?

Szacuje się, że na choroby alergiczne cierpi prawie 15 mln Polaków. Jakie są skuteczne metody walki z tą dolegliwością, tłumaczy prof. Piotr Kuna, alergolog.

Witam,
myślę, że najrozsądniej będzie udać się z dzieckiem do lekarza specjalisty-pediatry lub dermatologa. Dziecko cierpi najprawdopodobniej na alergię pokarmową, szkoda, że zostało już odstawione od piersi gdyż przy alergii pokarmowej, czy też azs najlepiej jest karmić dziecko jak najdłużej. Wówczas dieta eliminacyjna mogłaby pomóc, tak jak to było pierwotnie. Myślę, ze w tym przypadku będzie konieczne zastosowanie mleka bebilon pepti lub innego mleka, które będzie zawierało zhydrolizowane białko. Proszę być ostrożną z wprowadzaniem nowych pokarmów dla dziecka, które mogą wywoływać reakcje alergiczne, i stosować w diecie dziecka produkty, które rzadko uczulają takie jak: mięso z jagnięciny, królika, indyka, kurczaka, uważać na owoce typu pomarańcze, mandarynki i inne cytrusy, a także nie podawać słodyczy. Może Pani również podawać dziecku kaszkę SINLAC przeznaczoną dla dzieci z podobnymi problemami zamiast tych ogólnie dostępnych w sklepach kaszek na mleku modyfikowanym.
Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy