Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 7 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy testy IgE z krwi pod kątem alergii na białko mleka krowiego są wiarygodne?

Witam czy testy ige z krwi pod katem alergi na białko mleka krowiego sa wiarygodne? mój syn 6mc miał takie badanie co wykluczyło to wynik to poniżej 0,10 jednak na twarzy ma ats po zmianie mleka z nutramigenu na bebilon AR bo ulewa. czy to jednak uczulenie na mleko?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Lek. Katarzyna Szymczak
79 poziom zaufania

Alergia pokarmowa może takze w mechanizmach IgE-niezależnych, w których miano przeciwciał IgE jest niediagnostyczne. Możliwe są także alergie pokarmowe o etiologii mieszanej – tak jest najczęściej w atopowym zapaleniu skóry. Tak więc ujemny wynik oznaczenia miana przeciwciał swoistych IgE nie wyklucza nadwrażliwości pokarmowej.
Złotym standardem diagnostycznym w alergiach pokarmowych jest test prowokacji pokarmowej. Polega on na wykluczeniu z diety na 7–14 dni pokarmu podejrzewanego o wywoływanie objawów chorobowych, a następnie na ponownym wprowadzeniu do diety badanego pokarmu i ocenie objawów chorobowych, w opisywanym przypadku stanu skóry dziecka.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy