Prywatna poradnia alergologiczna: czy tam miałabym szansę na odczulanie?

Od urodzenia cierpię na alergię. Od 3 lat jestem pod okiem alergologa i dermatologa, ponieważ wcześniej lekarze uznali, że nie warto się przejmować moją alergią, gdyż z tego wyrosnę. Niestety tak się nie stało. Testy wykazały, że jestem uczulona praktycznie na wszystko, natomiast badania wykazały, że brakuje mi 10 punktów do odczulania. Sterydy - tabletki, jak i maści na nic się nie zdają, bo nic nie pomagają. Jest tak, że leki działają góra tydzień, a potem staję się na nie odporna, tak też jest z maściami.  Jestem non stop "wysypana". W państwojej placówce nie mam szans na odczulanie. Moje pytanie jest następujące: czy w prywatnej poradni alergologicznej miałabym szansę na odczulanie?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Immunoterapia swoista potocznie nazywana jest odczulaniem lub szczepieniem przeciwko alergii. Polega na podawaniu w iniekcjach podskórnych substancji (alergenów) na którą pacjent jest uczulony. Ilość podawanego alergenu stopniowo wzrasta, aż osiąga dawkę podtrzymującą, która powinna być podawana regularnie przez kilka lat. Celem takiego postępowania jest wytworzenie w organizmie pacjenta tolerancji na alergen, aby po kontakcie z nim nie występowały objawy chorobowe.
Prowadzenie odczulania nie jest jednak możliwe u wszystkich pacjentów, zwłaszcza jeśli współistnieją określone schorzenia lub równocześnie są zażywane określone leki. Przy kwalifikacji do immunoterapii lekarz uwzględnia wszystkie przeciwskazania.
Zdecydowanie powinna się Pani zatem skontaktować ze specjalistą alergologiem, który oceni, czy odczulanie w Pani przypadku jest możliwe. Proszę jednak pamiętać, że skoro lekarze z publicznej służby zdrowia ocenili, iż nie powinno się u Pani tego odczulania przeprowadzić, bardzo możliwe, że byłoby to niebezpieczne. Jeżeli ma Pani jednak wątpliwości, proszę skonsultować się z innym lekarzem.