Wyniki testów alergologicznych u 27-latki

zrobiłam testy alergiczne z krwi jak je odczyta i co dalej. wiekszosci wyszło mi ze jest niska alergia na miedzi innymi pokarmy dziecięce, orechy, warzywa, owoce,drzewa i pierze, średnia wyszła na trawy nasiona i plesnie oraz srodowiskowe, co dalej

Magdalena Mroczek

Witam, optymalnie jest postarac się unikac alergenów. W przypadku nasilenia objawów można zastosowac leczenie objawowe tj. leki przeciwhistaminowe czy przeciwleukotrienowe. Kolejną metodą leczenia jest immunoterapia. Opcje terapeutyczne najlepiej jest przedyskutowac z alergologiem, który wybierze metodę leczenia w zależności od nasilenia objawów i od narażenia na alergeny.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Po otrzymaniu wyniku testów alergicznych powinna się Pani skonsultować z lekarzem alergologiem, który zaproponuje Pani dalsze postępowanie. Pozdrawiam.