Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie owoce i warzywa mogę jeść, aby nie uczulały mojego dziecka?

karmie piersią moje 3 miesięczne dziecko moje maleństwo dostało uczulenia odstawiłam nabiał oraz marchew jabłko pomidory i inne uczulające produkty i teraz chciała by się dowiedzieć jakie owoce i warzywa mogę jeść aby nie uczulały mojego dziecka dziękuje za odpowiedz
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Grejpfrut na odporność

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Proponuję udać się z dzieckiem do lekarza pediatry. Po badaniu będzie można określić najbardziej prawdopodobną przyczynę uczulenia oraz odpowiednie dalsze postępowanie.

0

Niestety probem alergii jest bardzo skomplikowany i nie ma uniwersalnych alergenów. Nawet odstawienie wymienionych przez Panią nie gwarantuje efektu (zastanawia mnie w ogóle ten dobór, gdyż wcale nie są to najczęstsze alergeny). Dziecko może zareagować na każdy produkt oraz na żaden (bo alergia może być na coś niepokarmowego). Najlepszym postępowaniem w takiej sytuacji jest w porozumieniu z lekarzem i dietetykiem prowadzić dietę eliminacyjną opartą na obserwacjach dziecka - a więc wykluczać te produkty, które powodują pogorszenie stanu skóry czy zmiany oddechowe. Jak dziecko podrośnie będzie można wykonać odpowiednie testy alergologiczne, które pozolą oprzeć dietę nie na przypuszczeniach, a na rzetelnych danych.

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0

U dziecka w takim wieku sprawa alergii nie jest taka prosta. Proszę eliminować ze swojej diety poszczególne produkty i obserwować objawy u dziecka. Być może uda się wyłapać produkty po, których występują dolegliwości. Dla upewnienie się często jednorazowo wprowadza się dany produkt, aby potwierdzić przypuszczenia.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy