Co mogę jeść na diecie eliminacyjnej?

Witam . Karmię piersią moja córka ma 2 miesiące, jestem na diecie eliminacyjnej i chce wiedzieć co mogę jeść? Jakie owoce są pewniakami że nie będzie niuni bolał brzuszek?? Nie mam zamiaru przechodzić na "jedz wszystko". PROSZĘ O KONKRETNE PRODUKTY KTÓRE MOGĘ JEŚĆ NA ŚNIADANIE OBIAD PRZEKĄSKĘ DESER I KOLACJĘ

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK LISTA PRODUKTÓW, KTÓRE MOŻE PANI JEŚĆ A KTÓRE NIE! Z jakiego powodu jest Pani na diecie eliminacyjnej? Czy dziecko ma atopowe zapalenie skóry? Czy dziecko ma nietolerancję pokarmową stwierdzoną przez lekarza? Jeżeli tak to powinna Pani dostać konkretne wytyczne jak wygląda dieta eliminacyjna. Polega ona na wykluczeniu konkretnego produktu i jego WSZYSTKICH pochodnych (najczęściej są to białka mleka krowiego, bo są najczęstszym alergenem u dzieci) a nie eliminowaniu np. owoców pestkowych. Jeżeli Pani dziecko ma np. tylko kolki i stąd wynikają dolegliwości bólowe, to żadna dieta eliminacyjna nie zapewni zniknięcia kolek a jedynie doprowadzi do tego, że Pani dieta nie będzie zróżnicowana i nie zapewni Pani odpowiednich składników dla dziecka. W razie wątpliwości na stronie Ministerstwa Zdrowia są dostępne wytyczne na temat karmienia piersią. https://www.gov.pl/zdrowie/karmienie-piersia Jeszcze raz podkreślam: jeśli Pani dziecko jest zdrowe nie istnieje DIETA MATKI KARMIĄCEJ! Matka karmiąca piersią ma się odżywiać zdrowo, posiłki muszą być zróżnicowane i oparte na zasadach zdrowego i racjonalnego żywienia. Niestety wiele lekarzy i położnych wciąż szerzy mity wśród młodych mam na temat karmienia piersią. W linku podałam Pani dostęp do rzetelnych informacji.