Test na nietolerancję pokarmową

Witam, zrobiłam test na nietolerancję pokarmową i wyszło: (podwyższone miano asIg1-4) pszenica,skorupiaki, orzeszki ziemne, drodże (bardzo wysokie miano as Ig1-4) mleko krowie i pełne jajo Wobec tego czego unikać? Przyznaję, że to moje ulubione produkty i jadłam ich sporo. Czy ten test jest wiarygodny? Czy mam wyeliminować cały nabiał? Można jeść jaja przepiórcze? Miałam podejrzenie IBS, ale być może nie jednak nie to. Proszę o dietę. W kale liczna candida

Witam,

Zazwyczaj jest tak iż produkty ktore sa jeździli w przewadze alergizuja mogąc wywowalac nietolerancje czy nawet i alergie. W zależności od natężenia nietolerancji zaleca sie całkowita eliminacje lub rotacyjne wprowadzanie produktów. Jaja przepiorcze mogą byc ryzykowne.

Jaja przepiórcze raczej nie , lepiej zamiast całych jaj spróbować samych żółtek , ale i tak w mniejszych ilosciach. Ustalenie diety jest czasochłonne i powinna Pani udać się do gabinetu dietetycznego w tym celu. Nabiał w zasadzie trzeba wyeliminowac cały, mozna zostawić produkty kozie lub owcze , jeśli są tolerowane.