Jak pozbyć się cellulitu i rozstępów?

Witam, mam 13 lat, ważę 60 kilo i mam 161 cm wzrostu, trenuję biegi. Trzy razy w tygodniu mam trening, ogólnie jestem aktywną osobą. Mój problem polega na tym, że posiadam cellulit i rozstępy na nogach już od jakiś trzech lat. Dodam jeszcze, że często podjadam, najczęściej jest to coś słodkiego, nie piję coli ani żadnych gazowanych napoi, nie jem śniadań, a obiad spożywam mniej więcej w godzinach 16-18 - jest to najczęściej jakaś zupa ewentualnie mięso. Kolacja to jakieś kanapki np. z salami. Jak powinnam się odżywiać i co robić, aby pozbyć sie tego okropieństwa i jednocześnie pozbyć sie paru kilo.

Pozdrawiam.

Aby organizm zaczął spalać nagromadzone tkanką tłuszczową, musisz zacząć regularnie jeść. Organizm nie ruszy tkanki tłuszczowej, gdyż jest na głodzie i broni się przed spalaniem tkanki tłuszczowej, gdyż zostawia je na gorsze czasy. Najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia jest śniadanie i należy go spożywać w ciągu 30 minut od wstania z łóżka. Najlepiej aby śniadanie zawierało białko pochodzące z nabiału (np. kefir, ser biały, jogurt naturalny, mleko 2%). Kolejne posiłki o małych objętościach powinnaś spożywać co 3-4 godziny. Twoja dieta powinna być bogata w warzywa i owoce, gdyż są źródłem flawonoidów, usuwających wolne rodniki uszkadzające tkanki. Ponadto korzystnie wpływają na naczynia krwionośne i limfatyczne, poprawiają krążenie i tym samym pomagają usunąć cellulit. Oprócz diety zacznij stosować kosmetyki do ciała zawierające kofeinę, imbir, gdyż zwiększają przepływ krwi. Na przemiennie stosuj zimne i gorące natryski wody podczas porannej lub wieczornej toalety.

Powodzenia! mgr Aneta Kościołek