Mam 20 lat: jak pozbyć się rozstępów i cellulitu?

Witam! Mam 20 lat, 166 cm wzrostu i 54 kg. Mam bardzo nieelastyczną skórę. Gdy miałam 12 lat i zaczęły mi rosnąć piersi pojawiły się na nich rozstępy. Aktualnie mam na piersiach ogromne rozstępy oraz na pośladkach, udach i pod kolanami i nie mogę sie ich pozbyć od kilku lat. Mama mówi, że to genetycznie. Rok temu ważyłam 61 kg. W ciągu 4 miesięcy schudłam 7 kg. Jestem z tego dumna, ale na moim ciele pojawiło się jeszcze więcej rozstępów, piersi stały się lekko obwisłe, a oprócz tego pojawił się okropny cellulit, którego wcześniej nie miałam. Na dodatek brzuszek niestety został. Przez pół roku robiłam brzuszki, ale efekt był mało widoczny:( Co zrobić, żeby pozbyć sie cellulitu, rozstepów oraz brzuszka?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Powstawanie cellulitu oraz rozstępów jest charakterystyczne dla szybkiej utraty masy ciała. Ponieważ rozstepy pojawiły się w wieku nastoletnim warto wybrać się do lekarza w celu wykluczenia podłoza chorobowego problemu. W pozbyciu cellulitu pomagają specyfiki dostępne w aptekach oraz sklepach kosmetycznych. Dobre efekty daja rownież zabiegi, które oferują salony zdrowia i urody. Bardzo skuteczną metoda na pozbycie się rozstępów jest laseroterapia. Jest to jednak metoda dość droga. W walce ze zmianami na skórze mogą być pomocne preparaty z apteki.