Tłuszcz, cellulit i rozstępy na nogach u 18-latki

Witam, mam 18 lat, 169 cm wzrostu i ważę aż 72 kg ! moim problemem są nogi i biodra... nogi są strasznie grube, mam na nich tłuszcz cellulit,rozstępy i nie wiem jak się tego pozbyć... z bioder chciałabym zgubić kilka lub nawet kilkanaście cm... najgorsze jest to, że ćwiczenia jakiekolwiek miałabym wykonywać nie mogą za bardzo obciążać kolana, bo miałam je operowane ;c nie mam pojęcia co robić, proszę o pomoc

Najlepszą walką z cellulitem i rozstępy jest metoda skojarzona: - stosujemy zabiegi z ostrzykiwaniem specjalnym preparatem na cellulit -można dodatkowo zabiegi ostrzykiwania połączyc z zabiegami z urządzeniem - cellulogia - stosowanie specjalnych koktajli witaminowych do picia które pomagają redukować obrzęk i wodę zgromadzoną w tkankach przy cellulicie i innych defektach dermo-estetycznych, które charakteryzują się nadmiernym nagromadzeniem płynów w tkankach. - stosowanie odpowiedniej diety .

Najlepiej zgłosić się do gabinetu medycyny estetycznej lub dermatologa. W zależności od stanu klinicznego należy dobrać cykl zabiegów, który może Pani pomóc. Nie da się tego zrobić podczas jednej wizyty a dobrać zabiegi musi lekarz. Możliwości trochę jest (masaże, endermologia, pole magnetyczne, radiofrekwencja, mezoterapia, etc.) ale to jest żmudny proces, trwa, wymaga cierpliwości i nie zawsze wyniki są spektakularne ale warto próbować.

Cellulit to najprościej mówiąc nieprawidłowa i nadmierna tkanka tłuszczowa. Najlepsze metody terapii cellulitu to: ultradźwięki, lipoliza iniekcyjna, fale radiowe oraz dermomasaż. Zabiegi muszą być przeprowadzane przez doświadczonego lekarza najlepiej jako skojarzenie tych metod. Ponadto należy zastosować odpowiednią dietę, ze stałym wykluczeniem niektórych produktów oraz wybrać sobie aktywność fizyczną, która Pani lubi, żeby można było regularnie ćwiczyć, nie obciążając kolan, np. pływanie, rower, orbitrek. Cierpliwość i systematyczność w stosowaniu diety i ćwiczeń daje dodatkowo bardzo dobre efekty. Jesli chodzi o rozstępy, to najczęściej wynikają ze zwiększonej masy ciała, ponadto wpływ na ich powstanie mogą mieć zarówno czynniki genetyczne jak i hormonalne oraz stosowanie niektórych leków. Problem polega na zaburzeniach wytwarzania kolagenu. Leczenie rozstępów polega na pobudzeniu jego prawidłowej produkcji. O skuteczności leczenia decyduje nie tylko dobór terapii ale również wygląd zmian. Jeżeli rozstępy są czerwone, różowe lub fioletowe, to mamy najlepszy moment na podjęcie leczenia, ponieważ oznacza to,że prążki są w fazie zapalnej. Skuteczność kuracji na tym etapie jest wysoka. Najskuteczniejsze metody leczenia rozstępów to: peelingi lekarskie, mezoterapia igłowa, kwas hialuronowy, radiofrekwencja, laseroterapia i niezależnie od metody masaże.

Witam Panią,

W celu redukcji tkanki tłuszczowej niezbędna jest prawidłowa dieta oraz przynajmniej lekka - ze względu na Pani kolana - aktywność fizyczna. I tu najlepiej udać się do dietetyka aby dobrał odpowiedni jadłospis.

Jeżeli chodzi o rozstępy i cellulit to istnieje kilka sposobów aby im zapobiegać i redukować. Zależy w jakim są stopniu rozwinięte. Proszę wypróbować naprzemienny prysznic ciepłą i chłodną wodą - pobudzi krążenie krwi i sprawi, że skóra będzie bardziej jędrna
Polecam także masaż szczotką z włosia oraz peelingi.
Należy zadbać także o codzienne nawilżanie - wysuszony naskórek sprzyja powstawaniu rozstępów
Kiedy rozstępy mają różowe lub fioletowe zabarwienie można się ich pozbyć za pomocą kosmetyków. Preparaty przeciw rozstępom rozjaśniają powstałe blizny oraz pobudzają powstawanie nowych włókien kolagenu i elastyny
Biało-perłowe rozstępy to poważniejszy problem. Potrzebna jest fachowa pomoc w gabinecie dermatologii estetycznej. Dzisiejsza medycyna dermatologia dysponuje całą gamą zabiegów, które sprawiają, że rozstępy stają się mniej widoczne.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania prawidłowo dobraną dietą zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk