Cellulit i rozstępy na pośladkach przy regularnym treningu i zbilansowanej diecie

Mam 19 lat i jestem sportowcem. Trenuję 5 razy w tygodniu, odpowiednio się odżywiam, przy wzroście 165 cm ważę 60kg. Mimo tego mam cellulit, który gromadzi się głównie na pośladkach. Dodatkowo na nim pojawiły się rozstępy, co wygląda okropnie. Jak temu zaradzić?

Pojawienie się cellulitu zależy od wielu czynników , min od hormonów. Dlatego mimo odpowiedniego zywienia i aktywności fizycznej pojawia się. W takiej sutuacji zalecam zabiegi np karboksyterapię- odpowiednio podany medyczny dwutlenek węglaCO2, pobudza bowiem metabolizm tkanki tłuszczowej podskórnej oraz pomaga w likwidacji rozstępów.
Zachęcam do kontaktu i konsultacji.
Ewa Rybicka

Niestety stwierdzenie "odpowiedni się odżywiam" mija się czasem z potrzebami organizmu. Należałoby bardzo wnikliwie prześledzić dietę i sprawdzić, czy np nie ma w niej za mało kwasów z rodziny Omega, sprawdzić poziom insuliny, kortyzolu, etc. Jednym słowem należy poszukać przyczyna a nie likwidować problem...

Pozdrawiam i zapraszam na bardzo rozległe konsultacje do naszego konsultanta medycznego - Agnieszki Gomolińskiej.

Najlepszą walką z cellulitem i rozstępami jest metoda skojarzona: - stosujemy zabiegi z ostrzykiwaniem specjalnym preparatem na cellulit -można dodatkowo zabiegi ostrzykiwania połączyc z zabiegami z urządzeniem - cellulogia, mesoline roller (mikro nakłuwanie) - stosowanie specjalnych koktajli witaminowych do picia które pomagają redukować obrzęk i wodę zgromadzoną w tkankach przy cellulicie i innych defektach dermo-estetycznych, które charakteryzują się nadmiernym nagromadzeniem płynów w tkankach. - stosowanie odpowiedniej diety - sport