Właściwości korzenia żeń-szeń

Korzeń życia ? tak nazywany jest w azjatyckim obszarze kulturowym żeń szeń. Lekarz Leszek Walentynowicz udziela informacji, dlaczego warto dostarczyć organizmowi żeń szeń, zarówno przed, jak i po wysiłku fizycznym.

Niestety rozstępy które już się pojawiały to rodzaj blizny. Jedynie zabiegi dermatologiczne mogą być skuteczne w walce z nimi (praktycznie mogą je rozjaśnić i zmniejszyć ich widoczność, ale powrót do stanu skóry jak przed ich pojawieniem się nie jest możliwy). Ćwiczenia zwiększają elastyczność skóry i tym samym obniżają ryzyko pojawienia się nowych rozstępów.

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0

Nie nie można, jeśli się już pojawiiły nie usunie się ich w 100% , można ujędrnić skórę preparatami do mezoterapii oraz rozjaśnić je za pomocą peelingów medycznych.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Niestety ćwiczenia przyniosą tylko niewielki efekt. Laser frakcyjny CO2 jest skuteczną metodą w leczeniu rozstępów. Najlepiej stosować w tym przypadku techniki łączone np. seria zabiegów Dermapen z osoczem plus preparat PRX-T33. Zazwyczaj konieczne jest wykonanie kilku zabiegów. Procedurę leczenia dobiera się indywidualnie do pacjenta w trakcie kwalifikacji do zabiegu do czego zachęcam.

0

Witam,

Niestety dzięki ćwiczeniom nie jesteśmy w stanie pozbyć się rozstępów.
iIstnieje kilka sposobów aby im zapobiegać i redukować. Zależy w jakim są stopniu rozwinięte. Proszę wypróbować naprzemienny prysznic ciepłą i chłodną wodą - pobudzi krążenie krwi i sprawi, że skóra będzie bardziej jędrna
Polecam także masaż szczotką z włosia oraz peelingi.
Należy zadbać także o codzienne nawilżanie - wysuszony naskórek sprzyja powstawaniu rozstępów
Kiedy rozstępy mają różowe lub fioletowe zabarwienie można się ich pozbyć za pomocą kosmetyków. Preparaty przeciw rozstępom rozjaśniają powstałe blizny oraz pobudzają powstawanie nowych włókien kolagenu i elastyny
Biało-perłowe rozstępy to poważniejszy problem. Potrzebna jest fachowa pomoc w gabinecie dermatologii estetycznej. Dzisiejsza medycyna dermatologia dysponuje całą gamą zabiegów, które sprawiają, że rozstępy stają się mniej widoczne.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0

Witam
Ćwiczenia niestety nie zlikwidują rozstępów. Na pewno poprawią krążenie i napięcie skory, co jest bardzo wskazane. najbardziej skuteczne metody leczenia rozstępów to laser frakcyjny CO2 lub radiofrekwencja mikroigłowa.

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty