Jak pozbyć się rozstępów u mężczyzny?

Witam jaki jest sposób na pozbycie się rozstępów na plecach u 16 letniego syna? Nie jest otyły, nie ma nadwagi, uprawia sport nie mam pojęcia skąd się wzięły

W 100% rozstępów nie usunie się można jedynie wykonać serię zabiegów laserowych i peelingów, ostrzyknąć je preparatem u lekarza medycyny estetycznej aby je rozjaśnić i wygładzić.

Rozstępy mogą pojawić się również w trakcie okresu dojrzewania w wyniku procesu intensywnego wzrostu. W celu skutecznego pozbycia się rozstępów złotym standardem jest terapia z zastosowaniem lasera CO2, która dla lepszego efektu może być uzupełniona np. serią zabiegów Dermapen z osoczem. Zalecałabym wstrzymanie się z zabiegami do osiągnięcia przez pacjenta 18 roku życia. Do tego czasu należy skórę odżywiać i nawilżać odpowiednimi preparatami np. AA Therapy krem na rozstępy lub Pharmaceris M preparat zmniejszający istniejące rozstępy.

W mojej ocenie im wcześniej zaczyna się leczyć rozstepy tym lepiej ( rzecz dotyczy każdej blizny).
W przypadku rozstępów czerwonych (świeżych) można wykonać serię zabiegów karboksyterapii i stosować odpowiednie kremy pielęgnujace skórę z tym problemem np Scar repair.
Z czasem redukcja widoczności rozstępów będzie coraz trudniejsza.
Pozdrawiam
Ewa Rybicka