Rozstępy w okolicy pośladków u nastolatka

Czy u nastolatka w wieku 16 lat chłopaka liczne rozstępy w okolicach pośladków to jest normalne ?

Rozstępy mogą pojawić się również w trakcie okresu dojrzewania w wyniku procesu intensywnego wzrostu. W celu skutecznego pozbycia się rozstępów złotym standardem jest terapia z zastosowaniem lasera CO2, która dla lepszego efektu może być uzupełniona np. serią zabiegów Dermapen z osoczem. Zalecałabym wstrzymanie się z zabiegami do osiągnięcia przez pacjenta 18 roku życia. Do tego czasu należy skórę odżywiać i nawilżać odpowiednimi preparatami np. AA Therapy krem na rozstępy lub Pharmaceris M preparat zmniejszający istniejące rozstępy.