Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego nadal nie mogę przytyć?

Witam mam 22 lat i nie mogę przytyć mam 180 cm wzrostu.. Ciężko pracuje i nie zawsze mam czas żeby zjeść pracy co robić żeby zwiększyć swoją masę jem kurczaka, warzywa i wgl co jest w domu i cały czas stoję ogólnie ważę 61 kg co robić pomocy
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Przechowywanie grzybów

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław
52 poziom zaufania

Witam serdecznie,
Ciężko coś doradzić bez większej ilości informacji na temat aktualnej diety, ilości spożywanych kalorii, aktywności fizycznej czy stylu życia. Radziłabym udać się do lekarza pierwszego kontaktu, by zrobić podstawowe badania, a później we współpracy z dietetykiem ustalić odpowiednią dietę.
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka

0
Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Dzień dobry!
Na podstawie podanych przez informacji o wysokości i masie ciała można wywnioskować, że wskaźnik masy ciała BMI [kg/m2] wynosi 18,8, co faktycznie oscyluje na granicy niedowagi i prawidłowej masy ciała (prawidłowa masa ciała to wartości wskaźnika BMI między 18,5 a 24,99). Żeby ustalić dla odpowiednia dietę, która pozwoli „zdrowo” nabrać masy ciała w sposób kontrolowany konieczne będzie spotkanie i rozmowa z dietetykiem. Dietetyk na podstawie dokładnych informacji o aktywności fizycznej, jej intensywności i rodzaju, a także o charakterze wykonywanej pracy, czy stanie zdrowia ustali taką podaż kalorii i dobierze takie produkty spożywcze komponując dietę, aby osiągnąć cel i przybrać na masie.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Dieta na przytycie http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/dieta-na-przytycie.html?c=7

Dietetyk udzielający konsultacji dietetycznych w poradni w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy