Co zrobić, aby nie chudły nogi?

Co powinnam robić by nie chudły mi nogi, zaznaczam że dwa razy w tygodniu chodzę na kijki i robię około 13 km, oprócz tego kręcę hula hop około 1 godziny oprócz soboty i niedzieli i jeszcze około 30 min dwa razy w tygodniu wykonuję trening całego ciała. Mam 53 lata, wzrostu 152cm i ważę 42 kg. Co pół roku robię sobie podstawowe wyniki i wszystkie są dobre. jedynie mam niedoczynność tarczycy i biorę eurthrox 88. Martwią mnie tylko te chude nogi i chciałabym coś z tym zrobić by były grubsze.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Wspaniale, że zażywa Pani tyle aktywności fizycznej! To naprawdę bardzo ważne dla zdrowia. Jeśli zależy Pani właśnie na nogach, sugerowałabym rozbudowanie mięśni. Możliwe, że je Pani zbyt małą ilość kalorii w stosunku do codziennej aktywności - w takiej sytuacji nie ma szans na rozbudowanie tkanki mięśniowej (a nawet można ją stracić). Proszę również pamiętać, że nie da się przytyć tylko w jednej, wybranej części ciała, stąd najefektywniejsze może okazać się skupienie się nad ćwiczeniem określonych partii mięśni.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:

Dieta na przytycie
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/dieta-na-przytycie.html?c=1