Jak w miesiąc schudnąć 10 kg?

Mam 29 lat, przy wzroście 158 cm ważę 79 kg. Chciałabym schudnąć 20 kg i nie wiem, jaką dietę mam stosować. Codziennie biegam wieczorami godzinkę, jem bardzo mało, 2 razy dziennie, nie jem słodyczy ani fast-foodów, nie słodzę herbat, piję czerwoną i zieloną oraz wodę niegazowaną. Nie wiem, gdzie robię błąd, że bardzo mało chudnę.Proszę o poradę. Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim powinna Pani wiedzieć, że utarta 10 kg w ciągu miesiąca jest nieprawidłowa, niezdrowa i raczej niemożliwa. Podczas stosowania diety odchudzającej pacjenci powinni chudnąć od 0,5-1 kg w ciągu tygodnia, tylko wtedy efekt będzie trwały. Pani podstawowym błędem jest nieregularne spożywanie posiłków. Jedząc 2 posiłki dziennie mobilizuje Pani organizm do magazynowania jedzenia w postaci tkanki tłuszczowej. Zatem tylko jedzenie 4-5 posiłków w małych ilościach może przynieść pozytywne efekty w postaci utraty masy ciała.
Pani masa ciała wskazuje na otyłość, dlatego utarta masy ciała jest konieczna. Powinna Pani udać się do poradni dietetycznej, gdzie specjalista zmierzy Pani procent tkanki tłuszczowej i przeprowadzi wywiad żywieniowy, dzięki któremu będzie mógł wykazać Pani błędy w odżywianiu i stylu życia oraz przygotować indywidualny program żywieniowy dostosowany również pod względem niedoczynności tarczycy i pozostałych dolegliwości.
Na początku jednak może Pani sama spróbować przeanalizować swój sposób odżywiania, a pomogą w tym artykuły poświęcone zdrowym nawykom żywieniowym http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Proszę również dbać o codzienną aktywność fizyczną. W przypadku osób z otyłością należy wykonywać ćwiczenia nieobciążające stawów m.in. spacer z kijkami (nordic walking) czy pływanie. Bardzo ważne jest regularne wykonywanie tych ćwiczeń.

Pozdrawiam