Jestem otyła - czy możecie mi pomóc?

Mam 47 lat, siedzącą pracę, mało ruchu. Choruję na niedoczynność tarczycy, Haschimoto, jestem po usunięciu macicy i mam otyłość brzuszną. Ważę 95 kg. Potrzebuję pilnie pomocy i skutecznej diety. Mierzę 160 cm, więc moja nadwaga jest olbrzymia. Jestem pod stałą opieką endokrynologa i kardiologa, mam insulinooporność. Pomocy!
47 LAT ponad rok temu

Witam,

Ma Pani wiele złożonych dolegliwości oraz cierpi Pani na otyłość, dlatego zwykła porada internetowa tu nie wystarczy. Powinna Pani udać się do poradni dietetycznej, gdzie specjalista zmierzy Pani procent tkanki tłuszczowej i przeprowadzi wywiad żywieniowy, dzięki któremu będzie mógł wykazać Pani błędy w odżywianiu i stylu życia oraz przygotować indywidualny program żywieniowy dostosowany również pod względem niedoczynności tarczycy i pozostałych dolegliwości.

Na początku jednak może Pani sama spróbować przeanalizować swój sposób odżywiania, a pomogą w tym artykuły poświęcone zdrowym nawykom żywieniowym http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Proszę również dbać o codzienną aktywność fizyczną. W przypadku osób z otyłością należy wykonywać ćwiczenia nieobciążające stawów m.in. spacer z kijkami (nordic walking) czy pływanie. Bardzo ważne jest regularne wykonywanie tych ćwiczeń.

Pozdrawiam