Jak skutecznie schudnąć po urodzeniu 3 dzieci?

Mam 28 lat, 170 cm wzrostu i ważę 95 kg! 15 tygodni temu urodziłam trzecie dziecko (cesarskie cięcie). Z nadwagą walczę od około 9 lat (po każdej ciąży zostało mi po 10 kg). Udawało mi się schudnąć (diety) po parę kilogramów, ale jak szybko je traciłam, tak szybko wracały:( Nie karmię już piersią i mam wszczepiony implant antykoncepcyjny. Wszystkie badania mam w porządku. Prowadzę aktywny tryb życia, jednak na ćwiczenia brakuje mi czasu. Nie jem dużo (2-3 posiłki dziennie), piję dużo wody, ale nie mogę schudnąć. Błagam pomóżcie, bo już patrzeć na siebie nie mogę!

Witam,
Pani masa ciała wskazuje na otyłość. BMI wynosi 32,9. Powinna Pani zacząć dbać o swoją sylwetkę, dla własnego zdrowia. Otyłość bowiem zwiększa ryzyko wystąpienia chorób takich jak nadciśnienie tętnicze, miażdżyca czy cukrzyca typu II.
Na początek polecam lekturę artykułów poświęconych zdrowemu odżywianiu, dzięki którym będzie Pani mogła wyeliminować swoje błędy żywieniowe i zacząć się stosować do zdrowych zasad odżywiania http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaskihttp://portal.abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia
Sama dieta bez regularnych ćwiczeń da efekty, jednak będą one widoczne po dłuższym czasie. Dodatkowo aktywność fizyczna zmniejsza ryzyko niektórych dolegliwości, takich jak insulinooporność i inne. Polecam takie ćwiczenia jak aqua aerobik, czy nornic walking, które nie obciążają stawów, a zatem są bezpieczne dla osób z otyłością.
Radzę również udać się do dietetyka, który ułoży dla Pani indywidualny program żywieniowy, dopasowany do Pani potrzeb oraz wymagań.
Pozdrawiam