Ważę 57 kg przy wzroście 160 cm: jak schudnąć?

Chciałabym schudnąć z tej wagi jaką mam teraz, a ważę 57 kg. Mam 11 lat. Jaką dietę polecacie? Jakie ćwiczenia?

11 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Biorać pod uwagę siatki centylowe dla dziewcząt polskich, Twoja masa ciała i wzrost znajdują się na granicy normy. Wskazane jest skonsultowanie z lekarzem pediatrą przyczyn zbyt dużego wzrostu, w celu wykluczenia podłoża chorobowego.
Wskaźnik BMI sugeruje prawidłową masę ciała, tzn. proporcjonalną dla wzrostu, dlatego nie ma konieczności redukcji masy ciała.
W celu poprawy sylwetki możliwe jest obniżenie masy ciała o ok 5 kg.
Można to osiągnąć poprzez eliminację cukrów prostych w diecie (słodycze, desery, owoce) oraz redukcję węglowodanów złożonych. Należy pamiętać o regułach zdrowego żywienia, gdyż znajdujesz się w wieku rozwojowym i należy zapewnić odpowiednią ilość witamin i mikroelementów.
Obniżenie masy ciałą powinna wspomóć regularna tlenowa aktywność fizyczna np bieganie, jazda na rowerze czy sporty zespołowe. Zajęcia wychowania fizycznego są nie wystarczające.

Redakcja abcZdrowie.pl