Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mam szerokie biodra: jakie ćwiczenia mi pomogą?

Witam serdecznie. W 2009 r. zaczęłam się odchudzać, ponieważ ważyłam wtedy 98 kg. Teraz udało mi się spaść do 84 kg. Mam 22 lata i 173 cm wzrostu. Mam figurę klepsydry, szczupłą i wciętą talię i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie moje okropnie szerokie biodra.Moja dolna część brzucha także jest nie najlepsza, ale głównie przeszkadzają mi zbyt szerokie biodra. Nie skończyłam jeszcze odchudzania, bo chcę spaść do 70-75 kg. Bardzo bym prosiła o pomoc. Jak zmniejszyć objętości moich okropnych bioder, przy okazji - moja pupa też nie jest jeszcze najlepsza. Czy są na to skuteczne ćwiczenia, które spalą tłuszcz z tych okolic? Proszę o pomoc!
22 LAT ponad rok temu

Źródła nienasyconych kwasów omega-3

Nienasycone kwasy omega-3 są niezbędnym składnikiem naszej diety, jednak organizm nie posiada zdolności do ich samodzielnego syntetyzowania. Z tego względu warto wiedzieć, co jest ich pierwotnym oraz wtórnym źródłem ? o tym opowiada dr Leszek Walentynowicz, diabetolog.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Typ sylwetki jest determinowany konstytucjonalnie, tzn jest to określone budową ciała. Nawet intensywne procesy odchudzania mogą nie być skuteczne w przypadki problemu szerokich bioder jeśli problem jest uwarunkowany odpowiednią budową miednicy.
Proponuję kontynuować odchudzanie do zamierzonej masy ciała, a dodatkowo stosować ćwiczenia na partie mięśni brzucha, ud i miednicy. Ćwiczeń, które mogą być stosowane jest dużo, proponuję sięgnąć do treści na naszym serwisie abccwiczenia.pl.

Redakcja abcZdrowie.pl

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy