Mam 15 lat: jak pozbyć się tłuszczyku?

Mam 15 lat ważę 60 kg przy wzroście 175 cm. To chyba w miarę dobrze? Jednak chciałabym się pozbyć fałdki na brzuchu i spalić troszkę ciałka z ud . Bardzo lubię jeść słodycze, staram się nie jeść na noc. Prosiłbym o jakiś jadłospis oraz ćwiczenie na uda, biegi nie wchodzą w grę, mam problemy z kolanem.
15 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Zarówno Twoja masa ciała jak i wzrost zawierają się w szerokiej granicy normy dla podanego wieku oraz płci. Występuje niewielka dysproporcja pomiędzy masą ciała a wzrostem. Absolutnie nie powinnaś się odchudzać. W celu wymodelowania sylwetki ciała warto stosować odpowiednie ćwiczenia. Zestawy treningowe na poszczególne partie mięśni znajdziesz na naszej stronie abccwiczenia.pl . Ponieważ istnieje ryzyko, że nieprawidłowości w sylwetce są wywołane chorobą warto skonsultować się z lekarzem.