Jak schudnąć z dużych ud i pozbyć się cellulitu?

Witam :) mam 16, 174 wzrostu i ważę 54 kg. Wiem, że mam niedowagę, dlatego też nie zamierzam się odchudzać i staram się zdrowo odżywiać. Jednakże moim problemem są dość duże uda i cellulit. Trenuję piłkę ręczną i koszykówkę już sześć lat ( 4 razy w tygodniu), więc mam strasznie rozbudowane mięśnie na udach. Ale mam na nich również trochę tłuszczyku ;) chciałabym się dowiedzieć jaki jest sposób, aby się go pozbyć bez rozbudowy masy mięśniowej oraz jak pozbyć się cellulitu :) pozdrawiam :)
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Jedynym sposobem na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolicy ud jest stosowanie ćwiczeń i racjonalny sposób odżywiania. http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-uda-i-posladki
Takie ćwiczenia zawsze jednak niosą ze sobą wzrost masy mięśniowej.
Istnieją również inne formy modelowania poprzez masaże i preparaty pomagające w redukcji cellulitu. Nie są one jednak elementem podstawowym, a jedynie wspomagającym.

Witam serdecznie,
Polecam ćwiczenia rozciągające, rzeźbiące, modelujące ciało. Znajdzie Pani zestawy ćwiczeń choćby w internecie.
Duży wysiłek fizyczny ma Pani grając w piłkę lecz należy dodatkowo wymodelować sylwetkę.
Polecam również różnego rodzaju kremy i peelingi antycellulitowe. Peelingi może Pani zrobić samodzielnie w domu np: fusy z kawy nierozpuszczalnej mieszamy z solą i cynamonem, dodajemy trochę oliwy i płynu do kąpieli. Tak powstałym peelingiem masujemy ciało, zmywami i gotowe:)
Zalecam także zdrową i zbilansowana dietę bez żywności przetworzonej, tłustej i z ograniczeniem słodyczy do minimum
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Witam,
Przede wszystkim proponuję udać się do specjalisty - dietetyka,żeby sprawdzić dokładnie zawartość procentową tłuszczu i mięśni w poszczególnych partiach ciała, między innymi na nogach. Jeśli wynik będzie niepokojący wówczas można rozpocząć działania w kierunku obniżania tkanki tłuszczowej z ud, aczkolwiek przypuszczam, że przy tak częstych treningach, w udach jest głownie masa mięśniowa, a nie tłuszczowa, z czego właśnie wynika sam obwód ud.