Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Szczuplejsze uda - jakie ćwiczenie?

Witam. Ważę 57 kg przy wzroście 165 cm. Jestem aktywną osobą, kiedyś dużo biegałam, niestety od pewnego czasu trochę się zaniedbałam i na moich udach pojawił się tłuszczyk. Chciałabym się go pozbyć, ale chciałabym zapobiec powiększeniu się mięśni ud, i tak już są wystarczająco rozbudowane... Chciałabym, żeby były smuklejsze, nie tak mocno umięśnione. Czy istnieją ćwiczenia, które pomogą mi w pozbyciu się tkanki tłuszczowej bez większego przyrostu masy mięśniowej?

KOBIETA ponad rok temu

Wpływ diety na wygląd skóry

Czy dieta ma istotny wpływ na wygląd naszej skóry? co nam pomaga, a co szkodzi? Dowiesz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Witam.

Jeśli uważasz, że Twoje uda mają zbyt dużo tkanki tłuszczowej i chcesz je wyszczuplić, polecam pływanie, które będzie świetnym ćwiczeniem uelastyczniającym i wyszczuplającym, a dodatkowo ujędrni skórę. Inne ćwiczenia na uda to np. ćwiczenia z tzw. motylkiem czy zwykłe przysiady, jazda na rowerze stacjonarnym bądź klasycznym, jogging oraz ćwiczenia, które znajdziesz na naszej stronie, np. http://portal.abczdrowie.pl/idealne-posladki-to-mozna-wycwiczyc http://portal.abczdrowie.pl/miesnie-posladkowe-i-dwuglowe-ud-0 http://portal.abczdrowie.pl/uginanie-kolana-na-stepie oraz http://portal.abczdrowie.pl/miesnie-ud-posladki-0 i wiele innych. Wypróbuj też na koniec ćwiczenia rozciągające.

Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy