Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam serdecznie!

Kluczem do odchudzania jest zmiana nawyków żywieniowych.
Na początku powinna Pani starać się jadać regularnie- najlepiej 4-5 posiłków dziennie. Przerwy między posiłkami powinny wynosić 2-3h , (nie więcej jak 4h!!) → zmniejszy to uczucie głodu w ciągu dnia, przyspieszy metabolizm i zapobiegnie odkładaniu zapasów.
Nie należy dojadać między posiłkami (żadnych przekąsek w postaci chipsów, paluszków, krakersów, słodyczy, słodzonych napojów).
W ciągu dnia wypijać co najmniej 2l płynów (w postaci wody, herbaty, zup)

Regularne ćwiczenia pomagają na szybsze i efektywniejsze odchudzanie, poprawiają skład ciała i zapobiegają tzw. efektowi jo-jo. Aktywność fizyczna w parze z dietą odchudzającą znacznie podnosi efektywność całego procesu. Kilogramy "lecą w dół", a sylwetka nabiera kształtów.

W procesie odchudzania niezwykle istotna jest motywacja. Ciężko walczyć z nawykami, które mamy od lat, ale wszystko da się zrobić. Trzeba po prostu chcieć i walczyć.
Moim zdaniem nie ma Pani słabej motywacji. Już sam fakt, że zadała Pani pytanie na forum świadczy o tym, że chce Pani coś ze sobą zrobić. To się liczy.

Pozdrawiam.

0

Zdecydowanie dieta + odpowiednia aktywność fizyczna. Połączenie tych dwóch rzeczy daje szybki, trwały i zadowalający wynik. Jeśli nie ma Pani motywacji to warto zapisać się na ćwiczenia w grupie, wtedy wykupiony karnet i podobny cel innych osób motywuje. Może uda się Pani namówić jakąś koleżankę i razem zaczniecie? Może wizyta u dietetyka, który ułoży dla Pani odpowiednie jadłospisy? Dieta to nie tylko ser biały i sałata, można jeść smacznie i zdrowo i do tego chudnąć. Najtrudniejszy jest pierwszy krok, potem poleci wszystko z górki...powodzenia!

Dietetyk z pasją. Prowadzi gabinet dietetyczny w Krakowie.
0

Witam Serdecznie
Aby osiągnąć zamierzony cel należy nastawić się pozytywnie psychicznie i zacząć od tego, że naprawdę chcemy , a nie musimy to jest podstawowy krok do zgubienie zbędnej nadwagi , następnie zmiana nawyków żywieniowych nie na chwile tylko na stałe poczynając od małych kroczków tzn 5 posiłków dzienni , najlepsza konsultacja u Dietetyka, który zmotywuje Panią i wyjaśni popełniane dotychczas błędy żywieniowe. Oczywiście należy pamiętać o dołączeniu do odpowiednio dobranej diety aktywność fizyczna ( bieganie , rower , czy ćwiczenia grupowe) i zrobienie coś dla swojego ciała i ducha czyli zabiegi na ciało wspaniale wpływają na samopoczucie i nastawiają pozytywnie do życia . Działanie kompleksowe daje zadowalające efekty i może być naprawdę przyjemne, a gdy tylko poczuje się Pani lepiej wszystko pójdzie jak z płatka . Tylko należy pamiętać, że robi to Pani dla siebie i na stałe, a nie tylko na chwile. Trzymam kciuki i życzę powodzenia !

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy