Jak wykonywać ćwiczenia odchudzające?

Witam, mam 18 lat, 165 cm i ważę 68kg. Mam spory cellulit na udach i pośladkach, oponkę na brzuchu (jak w 4 miesiącu ciąży), "zwisający tłuszcz" na ramionach i łydkach. Jestem gotowa zmienić swój styl życia i dietę. Mam rower stacjonarny, więc mogę na nim jeździć. Jakie polecacie ćwiczenia, ile je wykonywać oraz jaką dietę zastosować? Dodam, że kiedyś byłam szczuplejsza, przez ostatnie ~2 lata przytyłam ok. 10kg. Pomocy!

Witam serdecznie!

Kluczem do odchudzania jest zmiana nawyków żywieniowych.
Powinna Pani regularnie spożywać posiłki- najlepiej 4-5 x dziennie, przerwy między posiłkami powinny wynosić 2-3h, (nie więcej jak 4h). Dzięki temu zmniejszy się uczucie głodu w ciągu dnia (uniknie Pani napadów głodu), ureguluje metabolizm i zapobiegnie odkładaniu zapasów w postaci tkanki tłuszczowej.
Śniadanie należy zjeść najpóźniej w godzinę po przebudzeniu.
Proszę pamiętać o tym, by nie dojadać między posiłkami (żadnych przekąsek w postaci chipsów, paluszków, krakersów, słodyczy, słodzonych napojów itd.).
W ciągu dnia należy wypijać co najmniej 2l płynów (w postaci wody, herbat ziołowych, zup). Aby pobudzić metabolizm już rano przed jedzeniem (na czczo) należy wypić szklankę chłodnej wody (może być z cytryną).

Regularne ćwiczenia pomagają na szybsze i efektywniejsze odchudzanie, poprawiają skład ciała i zapobiegają tzw. efektowi jo-jo. Aktywność fizyczna w parze z dietą odchudzającą znacznie podnosi efektywność całego procesu. Kilogramy "lecą w dół", a sylwetka nabiera kształtów.
W ciągu dnia na ćwiczenia powinna Pani poświęcić minimum 45 minut. Na początku mogą to być spacery (aby przyzwyczaić się do aktywności fizycznej), a później jazda na rowerze, rolkach, bieganie. Warto zapoznać się z ofertami siłowni i wybrać pakiet odpowiedni dla swoich potrzeb.

Pozdrawiam.

Witam!
Odpowiedni plan żywienia + aktywność fizyczna, to najlepsze połączenie w celu zachowania dobrej kondycji fizycznej i zdrowotnej. Zachęcam zwiększyć aktywność fizyczną (zumba, fitness, bieganie, pływanie, jazda rowerem) kilka razy w tygodniu. Na mięśnie brzucha polecam wykonywać 6A Weidera. Trening powinien być dostosowany indywidualnie. Istotne jest, aby aktywność była regularna i systematyczna. Jeśli kondycja fizyczna jest niska, to warto zacząć od krótkich treningów i systematycznie je wydłużać.

Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam na
http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, dietetyk Patrycja Sankowska