Odchudzanie i ćwiczenia na uda

Mam 18 lat. Mam 170 wzrostu , ważę 70 kg. Bardzo chciałabym zgubić parę kilo. Szczególnie interesują mnie ćwiczenia na uda. Jakie ćwiczenia powinnam robić, jaka dieta byłaby odpowiednia , czego powinnam najwięcej jeść a czego unikać? :)
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Najlepszym sposobem na uzyskanie szczupłej sylwetki na stałe jest zmiana nawyków żywieniowych.

Dobre nawyki to np:
- regularne spożywanie posiłków
- zamiana białego chleba i makaronu na pełnoziarniste
- zamiana białego ryżu na ryż brązowy
- ograniczenie fast foodów
- zamiana słodyczy na owoce
- picie wody zamiast napojów słodzonych

Na uda bardzo dobre jest m.in. bieganie, szybki marsz, rower, ćwiczenia siłowe, fitness.
Każdy sport uprawiany regularnie przyniesie efekty.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl

0

Warto spróbować ćwiczeń aerobowych. Jeśli zależy Pani na wyćwiczeniu ud to zachęcam do jazdy na rowerze, rolkach, joggingu lub pływania. Dieta natomiast powinna być zbilansowana i dostosowana do indywidualnych potrzeb Pani organizmu, zatem powinna być ułożona po uprzedniej wizycie u dietetyka

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Odchudzanie - jakie ćwiczenia?

Mam 22 lata i ważę 65 kg przy wzroście 168 cm. Wiecznie jestem na dietach, ale są one zazwyczaj bardzo restrykcyjne i nie potrafię na nich zbyt długo wytrzymać. Ćwiczenia w moim przypadku są niewskazane (niestety), co bardzo utrudnia mi zrzucenie wagi. Proszę o pomoc (jakiś przykładowy jadłospis). Bardzo lubię wszelkie owoce, warzywa, nabiał i mięso. Nie przepadam za makaronami, ryżem itp. Niestety przepadam za słodyczami, ale staram się nad sobą panować :) Jeszcze raz proszę o wskazówki, jak wrócić do poprzedniej wagi (55 kg). Z góry dziękuję.

22 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Wskaźnik BMI obliczony dla podanych przez Ciebie wartości masy ciała i wzrostu wynosi 23,0. Biorąc pod uwagę, że norma mieści się w granicach 19-24,5, oznacza to, że Twoja masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa. Nie powinnaś zatem myśleć o odchudzaniu. Tym bardziej nie powinnaś stosować restrykcyjnych diet, ponieważ mogą one powodować liczne zaburzenia zdrowotne, a ponadto pojawia się po nich efekt jo-jo.

Jeżeli chcesz wymodelować sylwetkę zdecydowanie polecamy ćwiczenia. Pamiętaj, że zawsze istnieje taka forma aktywności fizycznej, którą można zastosować. Jeżeli masz problemy zdrowotne, które wykluczają klasyczne formy aktywności takie jak bieganie czy jazda na rowerze, porozmawiaj z lekarzem czy fizjoterapeutą, którzy doradzą Ci odpowiednią dla Ciebie formę ruchu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Odchudzanie bez ćwiczeń

mam 46 lat 67-75 kg i 163 cm wzrostu wydaje mi się że mam nadwagę . Jem tylko obiad i to do syta . Jaką diete mi proponujecie ? Nie lubie ćwiczyć .
46 LAT ponad rok temu
Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań
71 poziom zaufania

Witam
Przede wszystkim należałoby zwiększyć liczbę posiłków. Spożywając jeden dziennie, organizm przestawia się na tryb oszczędny i magazynuje energię w postaci tkanki tłuszczowej. Jest to jedną z przyczyn nadwagi i otyłości, a ponadto prowadzi do wielu chorób. Zwiększając liczbę posiłków do 4-5 dziennie, ale mniejszych objętościowo, ureguluje się metabolizm, a organizm otrzyma odpowiednią ilość energii i składników odżywczych.
Spośród produktów spożywczych warto wybierać te zdrowe- chude mięso i ryby, produkty mleczne, oleje roślinne dodawane na surowo, pełnoziarniste produkty zbożowe.
Spośród rodzajów obróbki kulinarnej polecam gotowanie i pieczenie.
Proponowała bym także wprowadzić regularną aktywność fizyczną -minimum 3 razy dziennie. Może to być dowolna forma sportu, ćwiczenia lub długie spacery.

0

Witam serdecznie,
Przy wzroście 163 cm prawidłowa waga to 55-65 kg, wszystko zależy od budowy ciała i jego składu (ilości tkanki tłuszczowej). By zrzucić te parę kilogramów powinna Pani przede wszystkim zacząć jeść regularnie. Jeżeli organizm dostaje energię z jedzenia tylko raz dziennie może zwalniać metabolizm, co zwiększa ryzyko nadwagii. Proszę spożywać 5 posiłków dziennie, co 3 godziny, pierwszy do godziny po przebudzeniu, ostatni na 3 godziny przed snem. W skład posiłków powinny wchodzić warzywa, chude mięso (drób) i ryby, chudy nabiał (jogurty i kefiry naturlane, chudy twaróg), jajka, produkty zbożowe (takie jak płatki owsiane, otręby, kasze, ryż brązowy, razowe pieczywo), owoce. 2 ostatnie grupy produków należy ograniczyć w drugiej połowie dnia. Proszę również pić min 1,5 litra wody dziennie. Oczywiście warto by było również chociaż trochę się poruszać (spacery, rower...) W dokładnym ustaleniu ilości w/w produktów w dziennym menu powinnien pomóc dietetyk, dlatego w razie potrzeby zapraszam na wizytę :)
pozdrawiam!
Małgorzata Krukowska - dietetyk

0

Dzień dobry, nie ukrywam, że rozpiętość 8kg - jest dość zaskakująca – rozumiem, że waga waha się w tym przedziale w ciągu roku. 69kg to górna granica wagi prawidłowej, powyżej mamy już do czynienia z nadwagą. Pierwsza zmiana jaką należałoby wprowadzić to: zacząć jeść systematycznie 4-5 posiłków na dzień z przerwami ok. 3 godzinnymi i nie najadać się do syta!!!
Dieta powinna być urozmaicona w przypadku kobiety kaloryczność nie powinna przekraczać 1700-1900kcal, u mężczyzn 2300kcal.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty