Szerokie biodra nastolatki: czy to typowe dla tego wieku?

Mam 12 lat, ważę 50 kg przy wzroście 165 cm. To podobno dobra waga w moim wieku i przy moim wzroście, ale mam bardzo szerokie (kształtne) biodra. Koleżanki też mają już kobiecą budowę, ale nie są tak szerokie jak ja. Nogi mam chude, a biodra szerokie, więc czuję się z tym źle. Czy to normalne, że mam chude nogi, płaski brzuch, a biodra tak bardzo szerokie?
12 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoja masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa. Jeśli chodzi o biodra to niestety my kobiety już tak mamy. Być może masz taką budowę po mamie lub babci i trudno będzie Ci to zmienić.

Jeśli na biodrach znajduje się nadmiar tkanki tłuszczowej, to wóczas za pomocą odpowiednich ćwiczeń i aktywności fizycznej, możesz w pewnym stopniu wymodelować ich kształt:
http://portal.abczdrowie.pl/jak-wyszczuplic-biodra

Nie martw się tym na zapas. Proporcje Twojego ciała będą się jeszcze zmieniać. Szerokie biodra możesz zatuszować odpowiednim strojem np. nie zakładając bardzo obcisłych dzinsów.  Poza tym zaokrąglone bioda są bardzo kobiece i mogą stać się Twoim atutem:)

Pozdrawiam