Czy możliwe jest połączenie dwóch typów sylwetek?

Czy możliwe jest połączenie dwóch typów sylwetek? W moim przypadku gruszki i klepsydry. Mam trochę szersze biodra, niezbyt rozbudowaną klatkę piersiową, ale moje ramiona wydają się podobnej szerokości co moje biodra.

Dzień dobry,

zasadniczo rozróżniamy 2 budowy ciała - gynoidalną - gruszka, androidalna - jabłko.
Do oceny typu sylwetki służy nam np. wskaźnik talia-biodra - WHR.
Do obliczenia potrzebny jest obwód talii i bioder.

Talia(cm)/ biodra(cm)=WHR

O otyłości brzusznej świadczą wartości wskaźnika WHR:
równe lub wyższe 0,85 dla kobiet

O otyłości typu pośladkowo-udowego czyli typu gruszka świadczą wartości WHR:
niższe od 0,85 dla kobiet.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Typy sylwetek to bardzo ogólne pojęcie. Tak na prawdę każdy z nas jest inny i nie ma się czym przejmować (chociaż nie zawsze nam się taki stan rzeczy podoba).

Większość kobiet zapewne zazdrości Pani szerokich bioder, bo to oznaka kobiecości :)