Czy moja budowa jest prawidłowa?

Czy moja masa ciała jest odpowiednia ? Obwód w pasie wynosi : 73 cm Obwód uda wynosi : 43 cm Obwód łytki wynosi : 30 cm Mój wzrost : 165 cm Moja waga : 50 kg
ponad rok temu

Witam,
aby odpowiednio ocenić podane wyżej parametry, potrzebne są dwie podstawowe informacje:
1. płeć
2. wiek
OSOBY DOROSŁE:
Jeżeli podane parametry dotyczą osoby dorosłej, to czy dana masa ciała jest prawidłowa, można wywnioskować na podstawie wskaźnika BMI (masa ciała [kg] / wzrost podniesiony do kwadratu [m2]). W tym przypadku BMI wynosi 18,36 kg/m2, co wskazuje na niedowagę (norma: 18,5-24,9).
Aby móc zinterpretować obwody, muszą one być wykonane w odpowiedni sposób.
Należy zmierzyć swój obwód na wysokości pępka (a nie w najwęższym miejscu talii!) oraz obwód bioder w ich najszerszym punkcie, ale nie poniżej linii krocza. Otrzymane wyniki posłużą do obliczenia wskaźnika WHR: obwód pasa dzielimy przez obwód bioder.
WHR dla kobiet powinien być nie większy niż 0,8, dla mężczyzn nie większy niż 1,0. Jeżeli wartość WHR jest większa od podanych, niezbędna jest dieta (i jest to niezależne od tego, czy masa ciała jest w normie, czy nie).
OSOBY DO 18 ROKU ŻYCIA
Natomiast jeżeli parametry dotyczą osoby do 18. roku życia, należy skorzystać z siatek centylowych (w internecie można znaleźć różnego rodzaju kalkulatory do obliczania centyli, polecam ten na stronie Centrum Zdrowia Dziecka stworzony w badaniu OLAF: http://olaf.czd.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=103:kalkulator&catid=21:wyniki&Itemid=22). Z siatek centylowych można odczytać, czy BMI, obwód w pasie (na wysokości pępka) i masa ciała są odpowiednie dla danego wieku. Wartości poniżej 3 centyla i powyżej 97 są wartościami nieprawidłowymi, poza normą.
Pozdrawiam