Jak w ciągu miesiąca zrzucić trochę kilogramów na udach?

Mam 12 lat. Ważę około 50 kg przy wzroście 157cm. Nie jestem zbyt otyła. Co prawda mam trochę fałdów na brzuchu, ale bez przesady. Moim najgorszym utrapieniem są uda. Wstydzę się przebierać na wf-ie, bo większość moich koleżanek ma szczuplutkie nogi. Nie zależy mi na super-chudych nogach, ale na takich, które będę mogła pokazać na basenie na wycieczce za miesiąc. Jestem raczej aktywna sportowo. 2 razy w tygodniu chodzę na godzinne zajęcia na basenie. W poniedziałki i czwartki chodzę również do zespołu ludowego. W pn mam 1,5 h tańca; w cz 1,5 h tańca + 1 h wokalu. Na wf-ie biegam, przeważnie sama, bo dziewczyny wolą pograć z chłopakami w nogę, albo same w siatkówkę. Bardzo lubię biegać, ale niestety mam dużo zajęć dodatkowych (chodzę jeszcze na matematykę i angielski, z których nie chcę rezygnować) i nie mam na to dużo czasu. Otóż nie głodzę się, nie stosuję żadnych tabletek odchudzających. Głównie rezygnowałam ze słodyczy, ale i tak każda moja dieta kończyła się zamówieniem przez brata pizzy :( Staram się jeść dużo jabłek i pic wodę. W szkole zamiast bułek i pączków kupuję jogurt. Mimo to, nie widzę efektów. Uda są, jakie były. Pomocy!
12 LAT ponad rok temu

Witam,

Jesteś w wieku, kiedy Twoje ciało zaczyna nabierać kobiecych kształtów. Nie powinnaś się przejmować tym, że Twoje uda są większe od ud Twoich koleżanek. Stajesz się kobietą, to normalny proces, ze okolice bioder, ud i klatki piersiowej zaczynają nabierać kształtów.

Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie powinnaś się odchudzać. Jeśli chcesz nadal utrzymać prawidłową wagę powinnaś zacząć dbać o prawidłowe odżywianie. Nie jedz słodyczy i produktów typu fast food. Na kawałek pizzy czy słodkiego rogalika możesz sobie pozwolić raz w tygodniu. Dzięki temu, nie będziesz odczuwała ich braku, a Twój organizm podziękuje Ci zdrowiem i ładną sylwetką. Więcej na temat zdrowych nawyków przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski, http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Jeśli chodzi o ćwiczenia polecam kilka sprawdzonych przeze mnie:
1. Krzyżowanie nóg w pozycji leżącej- połóż się na podłodze, ręce rozłóż na boki, nogi podnieś do góry tak, aby tworzyły z tułowiem kąt 90 stopni. Krzyżuj na nogi na zmianę.
2. Unoszenie nóg w pozycji siedzącej- połóż się na boku, tułów podeprzyj ręką, drugą połóż wzdłuż na nodze. Unieś nogę na wysokość około 50 cm, powoli opuść z powrotem, po wykonaniu serii jedną nogą zmień stronę.
3. Przysiady.

Oprócz tego przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.

Nadal bądź równie aktywna fizycznie jak jesteś teraz. To nie tylko pozytywnie wpłynie na Twoją sylwetkę, ale i na zdrowie oraz samopoczucie.

Pamiętaj nie wstydź się swojego ciała i nie pozwól, aby wpływało na Twoje życie towarzyskie!

Pozdrawiam.