Jak schudnąć 5 kg w ciągu 2 miesięcy?

Witam, mam 17 lat, 168 cm wzrostu i ważę 64 kg. Ostatnio sporo przytyłam i chciałabym się dowiedzieć jak uzyskać "lepszą" sylwetkę w ciągu 2 msc. Dodam, iż regularnie trenuję koszykówkę, przez co moje uda są dość masywne. Niestety mam również problem z celulitem, którego nie jestem w stanie się pozbyć. Z brzuchem nie ma problemu, ponieważ wystarczy, że zacznę regularnie ćwiczyć brzuszki i jest ok. Mój jadłospis jest raczej monotonny, rano muesli z mlekiem, drugiego śniadania nie jadam, na obiad jem to co przygotuje mama (zazwyczaj są to tłuste i smażone potrawy z ziemniakami), na podwieczorek (czy jak kto tam woli kolację) jem jogurt z płatkami. Piję bardzo dużo płynów w tym słodkich napoi, również gazowanych. Jak powinnam się odżywiać, by uzyskać zamierzony cel? Jakie ćwiczenia powinnam wykonywać na wysmuklenie ud i pośladków? Dodam, iż w rodzinie ojciec cierpi na otyłość.
17 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie musisz, a nawet nie powinnaś się odchudzać. Jesteś w wieku dojrzewania, a dodatkowo jesteś aktywna fizycznie, dlatego musisz dostarczać swojemu organizmowi odpowiednią ilość energii i składników pokarmowych.

Bardzo dobrze, że jesteś aktywna fizycznie, tak trzymaj! Dzięki temu Twoje ciało jest giętkie i wysportowane, a dodatkowo minimalizujesz ryzyko chorób w przyszłości. Nie rezygnuj z aktywności fizycznej.

Pojawienie się cellulitu może być wynikiem działania hormonów (bardzo aktywnych w wieku dojrzewania) a także niewłaściwej diety. Po pierwsze zrezygnuj ze słodzonych i gazowanych napoi, pij przynajmniej 1,5 l wody niegazowanej i niesmakowej dziennie, jedz dużo warzyw i owoców (5 porcji warzyw, 2 porcje owoców dziennie), dodawaj warzywa do każdego posiłku (są bardzo mało kaloryczne, a jakie zdrowe!). Dodatkowo możesz porozmawiać ze swoja mamą o tym, że tłuste posiłki może i są smaczne, ale jakie niezdrowe i to nie tyko ze względu na ryzyko nadwagi, ale i chorób dietozależnych (nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, podwyższony poziom cholesterolu). Choroby układu krążenia są najczęstszą przyczyną śmierci Polaków, a to właśnie odpowiednia dieta może im zapobiec.

Dodatkowo poczytaj na temat zdrowych nawyków żywieniowych i zacznij się do nich stosować: http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia. Zauważyłam również, że spożywasz zbyt rzadko posiłki. Powinnaś codziennie jeść 4-5 małych objętościowo i lekkostrawnych posiłków (3 większe i 2 małe).

Przykładowe ćwiczenia na wyszczuplenie ud i pośladków znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl. Z mojej strony polecam jazdę na rowerze i pływanie, a także taniec (może być w domu).

Pozdrawiam.