Jak schudnąć z pleców i bioder?

Witam! Mam 15 lat i mam 58 kg i 161cm wzrostu. Chciałabym schudnąć. Mogę prosić o jakieś porady jakieś ćwiczenia? Jeszcze chcę dodać, że mam odstający brzuch, szerokie biodra i szeroka w plecach jestem. POMOCY!
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie musisz się odchudzać. Szczególnie, że jesteś w wieku dojrzewania, kiedy nie może Ci zabraknąć energii i żadnych składników odżywczych. Dlatego radzę Ci zacząć regularnie ćwiczyć. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.

Dodatkowo powinnaś zacząć zdrowo się odżywiać, co w przyszłości pomoże Ci utrzymać prawidłową masę ciała.
Powinnaś wiedzieć, że codziennie powinniśmy spożywać:
5 porcji produktów zbożowych
4 porcje warzyw
3 porcje owoców
2 porcje produktów mlecznych
2 porcje tłuszczów roślinnych (2 łyżki oliwy lub oleju roślinnego)
1 porcję mięsa, ryby lub ich zamienników (nasiona warzyw strączkowych)

Bardzo ważne jest regularne spożywanie 4-5 posiłków, co 2-3 godziny. Porcje powinny być małe i nie przekraczać dziennego zapotrzebowania na kalorie. Dlaczego jest to takie ważne? Badania dowodzą, że wydłużanie przerw między posiłkami do kilku godzin powoduje silne odkładanie się tkanki tłuszczowej. Organizm broni się w ten sposób, jest to jego sposób na przetrwanie w „cięższych czasach”.
Równie ważne jest spożywanie zdrowych produktów i stosowanie technik kulinarnych bez dodatku tłuszczu.

Dodatkowe informacje znajdziesz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Pozdrawiam.