Jak schudnąć dużo i szybko?

Mam 13 lat, ważę około 80 kg. Mam ok.166. Jeżdżę na rowerze. Kiedyś się odchudzałam, schudłam ponad 20 kg, ale potem utyłam jeszcze wiecej. Moja mama jest chuda, tata ma lekką nadwagę. Nie choruję.
13 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała wskazuje na znaczną nadwagę. Powinnaś zacząć odżywiać się według zasad zdrowego żywienia i regularnie uprawiać sport. Nie stosuj gwałtownych diet odchudzających, ponieważ jest to niekorzystne dla osób w Twoim wieku.

Należy ćwiczyć minimum 30 minut dziennie, aby wydajnie spalać tkankę tłuszczową. Trening należ zacząć od ćwiczeń siłowych np. brzuszków, damskich pompek, a po kilkunastu minutach przejść do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut.

Jeśli chodzi o jadłospis powinnaś zacząć stosować się do pewnych zaleceń:
1. Jedz 4-5 posiłków dziennie, w równych odstępach czasu, co 2-3 godziny
2. Posiłki powinny być małe objętościowo i spożywane powoli
3. Codziennie spożywaj
5 porcji produktów zbożowych
4 porcje warzyw
3 porcje owoców
2 porcje produktów mlecznych
2 porcje tłuszczów roślinnych (2 łyżki oliwy lub oleju roślinnego)
1 porcję mięsa, ryby lub ich zamienników (nasiona warzyw strączkowych)
4. Unikaj pieczywa białego- zastąp je pełnoziarnistym
5. Pij herbatę i kawę bez cukru
6. Unikaj, tzw. bomb kalorycznych- produktów typu fast-food, gazowanych napoji, słodyczy, chipsów, tłustych przekąsek, ciastek i gotowych dań.
7. Pij, co najmniej 1,5 l niegazowanej, niesmakowej wody dziennie
8. Jeśli nie możesz obejść się bez przekąsek, wybieraj zdrowe. Więcej znajdziesz o nich w artykule http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski.

Pozdrawiam.