Jak schudnąć? Nie mam czasu ćwiczyć

Witam. Mam 17 lat ważę 61kg przy wzroście 158cm. Chciałabym schudnąć do 50kg tylko po odchudzaniu się  przez ok. tydzień tracę motywacje. Kiedyś trenowałam hokej 2lata i tak właśnie ważyłam ale teraz straciłam kondycje ponieważ odpuściłam sobie różnego typu ćwiczenia zapomniałam o nich juz chyba 3rok. Brak czasu to główny problem. Proszę o pomoc. pozdrawiam
17 LAT ponad rok temu

Witam,

Nie powinnaś stosować popularnych diet odchudzających. Jest inny sposób na utratę masy ciała zdrowo i bez wyrzeczeń, a przede wszystkim trwale. Wystarczy wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe i zacząć regularnie uprawiać sport.

Zacznij stosować się do poniższych zaleceń:
1. Jedz 4-5 posiłków dziennie, w równych odstępach czasu, co 3-4 godziny
2. Posiłki powinny być małe objętościowo i spożywane powoli
3. Codziennie spożywaj
5 porcji produktów zbożowych
4 porcje warzyw
3 porcje owoców
2 porcje produktów mlecznych
2 porcje tłuszczów roślinnych (2 łyżki oliwy lub oleju roślinnego)
1 porcję mięsa, ryby lub ich zamienników (nasiona warzyw strączkowych)
4. Unikaj pieczywa białego- zastąp je pełnoziarnistym
5. Pij herbatę i kawę bez cukru
6. Unikaj, tzw. bomb kalorycznych- produktów typu fast-food, gazowanych napoji, słodyczy, chipsów, tłustych przekąsek, ciastek i gotowych dań.
7. Pij, co najmniej 1,5 l niegazowanej, niesmakowej wody dziennie
8. Jeśli nie możesz obejść się bez przekąsek, wybieraj zdrowe. Więcej znajdziesz o nich w artykule http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski
9. Ćwicz przynajmniej 30 minut dziennie
Więcej informacji znajdziesz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Musisz wiedzieć, że utrata masy ciała to proces długotrwały, jednak jeśli masz silną motywację i sprecyzowany cel z pewnością uda Ci się go osiągnąć. Dodatkowo niekiedy wystarczy wyeliminować parę błędów żywieniowych, aby masa ciała zaczęła spadać.

Pamiętaj też o regularnej aktywności fizycznej. Ćwicz 3 razy w tygodniu po minimum 30 minut. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na naszej stronie.

Pozdrawiam.