Mam 18 lat i chcę schudnąć: co powinnam jeść, a czego muszę unikać?

Witam. Mam 18 lat, 178 cm wzrostu i ważę 80 kg. Wydaje mi się, że ta waga przy takim wzroście nie jest właściwa. Chciałabym schudnąć około 8 kg, ponieważ źle się czuję w moim ciele. W mojej rodzinie tata jest bardzo szczupły, natomiast moja mama jest bardziej "przy kości", moja siostra również. Jeszcze nigdy nie stosowałam żadnej diety odchudzającej, ale chciałabym zacząć - nie tylko po to, by ładnie wyglądać, ale także, by zdrowo się odżywiać. Proszę o jakieś wskazówki dotyczące np. do jakiego lekarza mogę się zgłosić, a także jak mogę urozmaicić swoje posiłki lub z czego zrezygnować.

Witam.

Nie powinnaś stosować popularnych diet odchudzających. Jest inny sposób na utratę masy ciała zdrowo i bez wyrzeczeń, a przede wszystkim trwale. Wystarczy wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe i zacząć regularnie uprawiać sport.

Zacznij stosować się do poniższych zaleceń:
1. Jedz 4-5 posiłków dziennie, w równych odstępach czasu, co 3-4 godziny
2. Posiłki powinny być małe objętościowo i spożywane powoli
3. Codziennie spożywaj:

4. Unikaj pieczywa białego- zastąp je pełnoziarnistym
5. Pij herbatę i kawę bez cukru
6. Unikaj, tzw. bomb kalorycznych.
7. Pij, co najmniej 1,5 l niegazowanej, niesmakowej wody dziennie
8. Jeśli nie możesz obejść się bez przekąsek, wybieraj zdrowe.
9. Ćwicz przynajmniej 30 minut dziennie

Musisz wiedzieć, że utrata masy ciała to proces długotrwały, jednak jeśli masz silną motywację i sprecyzowany cel z pewnością uda Ci się go osiągnąć. Pamiętaj też o regularnej aktywności fizycznej. Ćwicz 3 razy w tygodniu po minimum 30 minut.

Pozdrawiam.