Co jeść, a czego unikać, aby schudnąć?

Witam. Mam 17 lat i przy wzroście 180 ważę ok 100kg. Fakt faktem nie widać tego po mnie aż tak bardzo, ale jednak. Nie prowadzę, aż tak dużej aktywności fizycznej. Codziennie chodzę ok 1,5 h średnim tempem, i ćwiczę na wf w szkole. Owszem wcześniej podejmowałam już diety i muszę przyznać, że pomagało, ale po np. 2 tygodniach nie miałam już silnej woli. W rodzinie nikt nie chorował na otyłość. Nie choruję na choroby przewlekłe. Byłabym wdzięczna gdybym uzyskała odpowiedź, co powinnam jeść, a czego nie, oraz jakie są najlepsze ćwiczenia? Czekam z niecierpliwością na odpowiedź. Pozdrawiam.
17 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wskazuje na otyłość. Powinnaś zacząć dbać o swój jadłospis i to nie tylko ze względu na szczupła sylwetkę, ale i na zdrowie.

Przede wszystkim zrezygnuj z tak zwanych bomb kalorycznych- tłustych i słonych przekąsek, produktów typu fast- food, słodyczy oraz słodkich i gazowanych napoji.
Odżywiaj się regularnie i często spożywaj małe objętościowo posiłki. Około 4-5 posiłków, co 3-4 godziny. Jedz powoli i wstawaj od stołu z lekkim niedosytem.

Codziennie spożywaj:
5 porcji produktów zbożowych
4 porcje warzyw
3 porcje owoców
2 porcje produktów mlecznych\
2 porcje tłuszczu (2 łyżeczki oleju)
1 porcja mięsa lub jego zamienników (ryby, rośliny strączkowe

Jedz duże ilości warzyw w każdej postaci!

Więcej na temat zdrowych nawyków znajdziesz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Pamiętaj też o aktywności fizycznej. Dużo ćwiczysz i tak trzymaj! Pamiętaj, że dieta nie oznacza wyrzekania się wszystkiego co lubisz, ale powinna być urozmaicona i zrównoważona!

Pozdrawiam.