Czy taki sposób jedzenia jest dobry, aby zdrowo schudnąć?

Witam! Mam na imię Kasia. Mam 165cm wzrostu i ważę 65kg. Wcześniej już się odchudzałam na własną rękę i udało mi się schudnąć do 57kg. Jadłam na śniadanie 2 kromki chleba, na 2 śniadanie jogurt i jabłko, obiad to było 0,5 woreczka kaszy gryczanej, na podwieczorek jadłam jabłko i marchewkę, a na kolacje serek wiejski. Po 17 już nic nie jadłam, ćwiczyłam codziennie. Niestety po ponad 2 miesiącach wróciłam do starych nawyków i przytyłam. Mam pytanie, czy znów mogę przejść do takiej diety by schudnąć? W mojej rodzinie nie występuje otyłość, a ja nie choruje. Proszę o szybką odpowiedź, z góry dziękuję. Pozdrawiam!
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Jadłospis, który podałaś nie jest prawidłowy. Nie dostarcza on wszystkich produktów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Mimo, że wymieniłaś produkty zdrowe, to nie uwzględniłaś ryb, mięsa, zdrowych tłuszczów, wielu warzyw i owoców. Powinnaś wiedzieć, że codziennie powinniśmy spożywać:
5 porcji produktów zbożowych
4 porcje warzyw
3 porcje owoców
2 porcje produktów mlecznych
2 porcje tłuszczów roślinnych (2 łyżki oliwy lub oleju roślinnego)
1 porcję mięsa, ryby lub ich zamienników (nasiona warzyw strączkowych)

Dodatkowo powinnaś przeczytać artykuł na temat zdrowych nawyków żywieniowych, z którego dowiesz się, jakie produkty wybierać, a jakich unikać http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Pozdrawiam.