Jak mogę schudnąć przy braku czasu na ćwiczenia?

Mam 13 lat, 168cm wzrostu i 68-69kg. Chciałabym się dowiedzieć, jak mogłabym schudnąć, mieć płaski brzuch i być zgrabna.? Zwykle jem w szkole koło południa kanapkę, a później obiad w domu i kolację. W ciągu weekendu jem 4-5 posiłki dziennie. Na w-f ćwiczę. Dodam, że nie mam za wiele czasu poza szkołą, ponieważ chodzę na zajęcia dodatkowe. Nie stosowałam nigdy jakiejś diety. Z góry dziękuję. Mam 13 lat, 168cm wzrostu i 68-69kg. Chciałabym się dowiedzieć, jak mogłabym schudnąć, mieć płaski brzuch i być zgrabna.? Zwykle jem w szkole koło południa kanapkę, a później obiad w domu i kolację. W ciągu weekendu jem 4-5 posiłki dziennie. Na w-f ćwiczę. Dodam, że nie mam za wiele czasu poza szkołą, ponieważ chodzę na zajęcia dodatkowe. Nie stosowałam nigdy jakiejś diety. Z góry dziękuję.
13 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 24,4. Na siatkach centylowych Twoja waga mieści się na ponad 95 centylu. Oznacza to, że masz lekką nadwagę i powinnaś zacząć zwracać uwagę na to, co i w jakich ilościach jesz a także uprawiać sport. Mimo to nie powinnaś stosować restrykcyjnych i ograniczających diet, ponieważ w Twoim wieku organizm szybko rozwija się i rośnie, potrzebne mu są więc wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Przede wszystkim zmień swoje nawyki żywieniowe na zdrowe:
1. Posiłki spożywaj regularnie, co 3-4 godziny
2. Spożywaj 5 małych objętościowo posiłków dziennie
3. Jedz bez pośpiechu
4. Nie przejadaj się
5. Dbaj o różnorodność posiłków i potraw
    5 porcji produktów zbożowych
    4 porcje warzyw
    3 porcje owoców
    2 porcje produktów mlecznych
    2 porcje tłuszczu (2 łyżeczki oleju)
    1 porcja mięsa lub jego zamienników (ryby, warzywa strączkowe)
6. Codziennie spożywaj śniadania
7. Ostatni posiłek jedz 2-3h przed snem
8. Ogranicz spożycia soli (produkty typu instant, przekąski)
9. Ogranicz spożycia cukrów prostych (słodyczy, słodkich napojów, słodkich bułek)
10. Ogranicz spożycia tłuszczów pochodzenia zwierzęcego (tłuste sery, mięso czerwone- 2x/tyd.)
11. Unikaj produktów typu fast-food oraz przetworzonych
12. Zwiększ spożycia warzyw i owoców (!)
13. Zwiększ spożycia ryb
14. Zwiększ ilości spożywanych płynów (około 2 l wody niegazowanej, niesmakowej dziennie)

Poza odżywianiem zwróć uwagę na aktywność fizyczną- ćwiczenia na lekcjach wychowania fizycznego nie wystarczą. Bądź aktywna fizycznie codziennie minimum przez 30 minut. Może to być spacer, ćwiczenia w domu czy sportowe zajęcia dodatkowe. Przykłady ćwiczeń znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.