Jak zmobilizować organizm do dalszego schudnięcia, a nie tracić odporności organizmu?

Witam, mam pytanie. Od kilku lat walczę z swoją wagą, a właściwie otyłością. Kiedy w końcu moja waga stała się niebezpieczna dla życia, podjęłam walkę sama z sobą. Udało mi się zrzucić 13 kg w 3 miesiące, ale potem moja waga stanęła w miejscu, i tak to trwa drugi miesiąc, ale w tym czasie zdążyłam zachorować na zapalenie pęcherza, a następnie gardła, potem migdałów i wciąż mi coś wraca, a waga ani drgnie. Cieszy mnie to, że nie tyję, ale jednak z tej ogromnej wagi zejść nie mogę. Moja aktywność fizyczna to spacery z kijkami -  Nordic walking - 3 razy w tygodniu.
ponad rok temu

Witam!

Być może przyczyną zahamowania utraty wagi są nieprawidłowe nawyki żywieniowe lub problemy hormonalne. Proponuję wykonać testy na hormony tarczycy, w celu sprawdzenia, czy wszystko jest w normie.

Jeśli chodzi o unikanie błędów żywieniowych, powinna się Pani zastosować do kilku zasad:
1. Posiłki należy spożywać regularnie, co 3-4 godziny. Powinniśmy jeść 5 małych objętościowo posiłków dziennie. Proszę jeść bez pośpiechu i nie przejadać się.
2. Należy dać o różnorodność posiłków i potraw:
    - 5 porcji produktów zbożowych,
    - 4 porcje warzyw,
    - 3 porcje owoców,
    - 2 porcje produktów mlecznych,
    - 2 porcje tłuszczu (2 łyżeczki oleju),
    - 1 porcja mięsa lub jego zamienników (ryby, warzywa strączkowe).
3. Codziennie powinno się spożywać śniadania.
4. Ostatni posiłek powinien być jedzony na 2-3 h przed snem.
5. Należy ograniczyć spożycie soli (produkty typu instant, przekąski), cukrów prostych (słodyczy, słodkich napojów, słodkich bułek), tłuszczów pochodzenia zwierzęcego (tłuste sery, mięso czerwone - 2 razy na tydz.) oraz unikać produktów typu fast food oraz przetworzonych.
6. Powinno się zwiększyć spożycie warzyw i owoców (!). Warzywa należy jeść do każdego posiłku.
7. Należy zwiększyć spożycie ryb.
8. Powinno się unikać smażenia, można je zastąpić poprzez gotowanie, gotowanie na parze, duszenie czy pieczenie.
8. Należy zwiększyć ilość wypijanych płynów (około 2 l wody niegazowanej, niesmakowej dziennie) - jest to bardzo ważne!

Powinna Pani również pamiętać o aktywności fizycznej, przynajmniej 30 minut dziennie. Utrata 13 kg w ciągu 3 miesięcy, to bardzo dużo. Optymalna utrata masy ciała to 0,5-1 kg w ciągu tygodnia, dlatego nie powinna się Pani załamywać tym, że waga stoi w miejscu. Trzeba być cierpliwym i nie tracić motywacji.

Pozdrawiam.