Jak mam schudnąć 20kg?

Mam 12 lat, ważę 63kg i mam wzrost 154 cm. Chciałabym być chuda, jak moje koleżanki i ważyć przynajmniej 45kg. Czy mogę jeść to, co zwykle przy odchudzaniu? Oczywiście bez wszelakich chipsów, napoi gazowanych itp. Jak też nie jeść zapiekanek, frytków itp.? Ale czy mogę jeść np : śniadanie o 7.20 takie jak płatki czekoladowe z mlekiem i do teko szklanka wody ? a obiad o 15.00 Jak kopytka, pierogi ruskie itp. A i kolacja to najważniejsze zazwyczaj ją jem o 18.00 czy to dobrze ? A po kolacji o 18.00 biegam i nic nie jem ! Mam długą drogę z domu do cmentarza, a biegam tam z koleżankami. Co mam zrobić, żeby schudnąć 20kg bez żadnych leków? Proszę o pomoc, z góry dziękuję!
12 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała wskazuje na nadwagę. Bardzo, że nie chcesz się gwałtownie odchudzać ani stosować leków. Jest to niewskazane zwłaszcza w Twoim wieku, kiedy Twój organizm rośnie i rozwija się. Przede wszystkim powinnaś zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i zacząć się do nich stosować.

Jesteś aktywna fizycznie, tak jak powinnaś. Bez regularnych ćwiczeń powrót do prawidłowej masy ciała jest bardzo trudny. Prócz biegania, dodatkowo polecam ćwiczenia do wykonywania w domu, które znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.

Proszę również poczytać o zdrowych nawykach żywieniowych http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski, http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.
Jeśli popełniasz błędy w odżywianiu po lekturze powinieneś wiedzieć, jakie dzięki czeku z łatwością je wyeliminujesz.

Pamiętaj, że odchudzanie jest procesem długotrwałym i czasami potrzeba miesięcy, aby stracić parę kilogramów. Optymalna utrata masy ciała to 0,5 do 1 kg w ciągu tygodnia, przy stosowaniu zdrowych nawyków żywieniowych i ćwiczeń fizycznych.

Pozdrawiam.