Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak schudnąć i pozbyć się tłuszczyku?

Mam 15 lat, 165 cm i ważę 56 kg. Wiem, że to odpowiednia waga, ale chciałabym być szczupła jak modelka. Najbardziej chciałabym się pozbyć tłuszczu z ud i bioder. Zastanawiam się czy nie zacząć diety 1000 kcal. Czy ona by mi pomogła?
15 LAT ponad rok temu

Dieta oparta na wymiennikach węglowodanowych

Obejrzyj film i dowiedz się, na czym polega dieta oparta na wymiennikach węglowodanowych. Na ten temat wypowiada się ekspert - diabetolog dr Agnieszka Tiuryn-Petrulewicz.

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi 20,6, co odpowiada około 50 centylowi na siatkach centylowych. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest idealna. Nie powinnaś się odchudzać, ponieważ w tym wieku stosowanie drastycznych diet jest niedozwolone i może zaszkodzić Twojemu zdrowiu. Dieta 1000kcal nie jest dietą odpowiednią dla Ciebie.

Zamiast diety pomyśl o ruchu. Aktywność fizyczna jest lepszym sposobem na pozbycie się tłuszczu z bioder i ud - nie ma specjalnej diety odchudzającej określone partie ciała. Ruch poprawi również Twoje samopoczucie i zdrowie. Polecane są: bieganie, pływanie, aerobik, marsze, jazda na rowerze. Tutaj znajdziesz dodatkowe porady:
http://portal.abczdrowie.pl/jak-wyszczuplic-biodra
http://portal.abczdrowie.pl/sposob-na-zgrabne-nogi
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-posladki

Pozdrawiam

Dietetyk, współautorka książki pt. „Leki i pożywienie – interakcje”.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy