Czuję się za gruba - jak mogę schudnąć?

Mam 16 lat, ważę 57 kg i mam 165 cm. Prowadzę taki średni tryb życia, od niedawna gram w siatkówkę. Bardzo bym chciała się pozbyć mięśni na łydkach i moich grubych, moim zdaniem, ud. Nie mam pojęcia, jak to zrobić? Kiedyś biegałam, ale mięśnie zrobiły się jeszcze większe. Nigdy wcześniej nie stosowałam żadnej diety.

Witam,

Z tego, co piszesz Twoja masa ciała jest wręcz idealna. Nie rozumiem, dlaczego chcesz się pozbyć mięśni. Są one niezbędne Twojemu ciału i świadczą o wysportowanej i szczupłej sylwetce. Jeśli chcesz się pozbyć tkanki tłuszczowej z okolic ud (co jest naturalną sprawą u kobiet), proponuję pływanie. Możesz też zacząć wykonywać ćwiczenia kształtujące uda z naszej strony, np. http://portal.abczdrowie.pl/miesnie-ud-posladki-0.

Pozdrawiam.